Kotle na peletky

Peletkový kotol Woody je univerzálny kotol, ktorý sa dá používať pre rôzne výkony horákov 16kW, 24kW, 30kW, 60 kW, 80 kW. Je vyrobený z plechu hrúbky 6 mm a vyniká svojou konštrukciou a dizajnom.

woody1

Kotol na peletky predstavuje moderný spôsob kúrenia prostredníctvom biomasy – drevených peliet. Je konštruovaný ako komplet, ktorý sa skladá z kotla, nerezového horáku, šnekového podávača, elektronickej riadiacej jednotky a násypky (220 kg). Palivo sa dopravuje cez naklonený šnekový podávač peliet z násypky do horáku, kde prebieha spaľovanie peliet pri vháňaní primárneho vzduchu ventilátorom. Jedná sa o plno automatický spôsob kúrenia s automatickým zapaľovaním kotla.

Kotol dokáže svoj výkon modulovať od 4kW až do 100% svojho výkonu, táto vlastnosť má veľký vplyv na spotrebu peliet, pretože plný výkon kotla potrebujeme len niekoľko dní v roku. Kotol sa dá regulovať podľa nastavenia výstupnej teploty, externým termostatom, vnútorným časovačom a rôznymi režimami riadiť jeho výkon, riadiaca jednotka obsahuje spínače pre riadenie ventilu na nabíjanie nádrže pre TÚV. Spotreba je približne 3 kg/hod/24 kW.

Naša firma má veľké skúsenosti s montážou kotlov na peletky. Naše realizácie využívajú kotle na vykurovanie domov, bytov ale aj kancelárii a skladových priestorov.

Radi vám naceníme kúrenie s kotlom Woody pre vaše použitie.

V prípade záujmu pošlite podrobnosti na náš e-mail.